Tak tak, tyle dzieli Nas Warszawiaków od zobaczenia zupełnie innego świata. Miejscami (w centrum Kijowa) nawet i na tym samym poziomie co Warszawa albo i plus 5 lat za ogromne budynki i przestrzeń w budownictwie której nie spotka się w Warszawie. Inne dzielnice Kijowa (te dalej od centrum) bez problemu mogą nam przypominać osiedla Polskich miast z przed 10-15 lat.

Od podróżnych często słyszeliśmy te same komentarze: “dlaczego Polacy tak słabo uczęszczają do wschodnich krajów jak Ukraina czy Białoruś”

Bilet można kupić w każdym oddziale Inter City w Polsce, czyli praktycznie w każdym większym mieście. Radzimy zarezerwować bilety wcześniej po to by mieszkać w kuszetce w tym samym przedziale. Opis kuszetki można znaleźć po tym linkiem kuszetka do Ukrainy. Koszt biletu w 2015 r. z Warszawy do Kijowa w jedną stronę kosztuje ok. 350zł. W Kijowie jest trochę drożej za bilet powrotny o ok. 20zł.

Poruszać się można podczas podróży tylko po jednym wagonie (tym w którym posiada się przedział czyli kuszetkę), jedna kuszetka mieści 3 osoby z łóżkami piętrowymi. Kuszetek łącznie w jednym wagonie jest 12. Daje do 36 osób na wagon przez 17 godzin (od Warszawy do Kijowa). Generalnie z Warszawy do Kijowa i z powrotem kursuje dziennie minimum jeden pociąg. Trzeba również pamiętać iż wjeżdżając na teren Ukrainy dodajemy jedną godzinę do ich aktualnego czasu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany