Hotel Lybid jest trzy gwiazdkowym hotelem nie na obrzeżach Kijowa lecz 1,5 km od głównej stacji PKP Kijów. 56zł za dobę to oczywiście cena kompletna (niestety bez śniadania) w okresie zimowym. Myślę że za podobne stawki można wynegocjować w portalu booking.com czy tripadvisor.com. Podobno prywatne kwatery czy apartamenty wypożyczane od zwykłych osób są jeszcze bardziej korzystne cenowo.

Hotel Lybid w Kijowie jest ośrodkiem który w Polskich realiach raczej nie otrzymałby trzech gwiazdek. Samo przebywanie w Hotelu z designem komunistycznym, windami jeżdżącymi tylko przy włożeniu karty z pokoju i wiele innych technologii z tamtych lat które w Polsce już są nie do zobaczenia z powodu regularnych remontów kompleksów hotelowych.

Lybid ma również do zaoferowania jeden z ciekawszych widoków (gdyż jest to aż 17 piętrowy wieżowiec), podziwiać można z jego najwyższych kwater najbardziej ruchliwe ulice w stolicy Ukrainy. Pokój oczywiście jest regularnie sprzątany, natomiast obsługa zachowuje wyższy poziom kultury i manier niż hotel ma gwiazdek. Generalnie rzecz biorąc większość ośrodków Hotelowych jest znacznie tańsza niż Polskie oferty noclegowe.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany