Dworzec Główny (Hołownyj Wokzał)

Przy tym dworcu Warszawa Centralna wygląda jak podstacja albo boczny peron do obsługi pasażerów. W wnętrzu głównego budynku dworca centralnego pierwsze co najbardziej rzuca się w oczy to niebywałe freski i malowidła na ścianach oraz kopule (sklepieniu) głównego budynku.

Jeśli jesteś podróżnym i czekasz tutaj na pociąg to bez problemu można cieszyć się widokiem który przypomina wnętrze budynku urzędowego w połączeniu z widokami z muzeum.

Główny dworzec kolejowy jest połączeniem kilku starych stacji podróżnych, min. południowego i podmiejskiego. Obecna hala główna została ukończona w 1932 roku, natomiast w 2001 roku dworzec przeszedł kapitalny remont. Zaraz obok budynku dworca kolejowego jest stacja metra “Swjatoszyńsko-Browarskiej” – daje to na prawdę bardzo dobre połączenia dworca (który i tak jest w samym centrum Kijowa) z pozostałymi dzielnicami stolicy. Stacja obsługuje pociągi dalekobieżne, w tym połączenia międzynarodowe, a także na krótkich (elektriczka) – do pobliskich regionów.

Informacje dla podróżnych:

Kasy międzynarodowe w których kupuje się bilety do Polski obsługują tylko numery kas osiem i dziewięć. W pozostałych kasach można zrealizować bilety tylko na terenie państwa Ukraińskiego.  W podziemiach znajdziemy całodobową przechowalnię bagażu.

Film który przedstawia dworzec w latach 1990.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany