To raczej subiektywna ocena kategorii wiekowej powiedzmy 20-40 lat i jest to raczej ocena związana z opisem kobiet które spotyka się na ulicach Kijowa.   

Dobrym stwierdzeniem które może odzwierciedlić ubiór kobiet w Kijowie jest połączenie stylu europejskiego z tym co prezentuje styl Miroslavy Dumy. Tutaj podaje grafikę w google i link do jej Instagrama . PS. część męska tylko niech się nie zakocha! Jest to co prawda Rosyjska projektantka ale idealnie przedstawia charakter ubrań które noszą kobiety w Kijowie – oczywiście nie w aż tak super tonacji i prawie 100% kompletnemu dobraniu każdego z szczegółów. Mira to zresztą jedna z najlepiej ubranych kobiet świata, przeczytać można o niej iż jako jedna z nielicznych osób w świecie biznesu w Rosji ominęła systemy mafijne modelek, lansowania się na pokazach i kontaktach z innymi projektantami – jej talent eksplodował gdy zaczęła pojawiać się jako młoda dziewczyna na wielkich bankietach dzięki bogatemu Ojcu. Została dostrzeżona przez fotografów w mgnieniu oka i zrobiła karierę w Rosji w ciągu oszałamiającym tempie 2 lat. W wieku 27 lat została uznana przez kobiece czasopismo Vouge jako jedna z najlepiej ubranych kobiet na świecie!

Dlaczego o niej napisaliśmy? Bo jako pierwsze swoje biuro poza Rosją otworzyła w Kijowie.

Swego rodzaju do niedawna najsłynniejszą twarzą Ukrainy była Julia Tymoszenko. Starsze kobiety w Kijowie również często zachowują swój styl w ubiorach i ciekawie go łączą z akcentami religijnymi typu chusty, paski na głowie – zakrywając np. zmarszczki. Ogólnie można powiedzieć że Ukrainę chyba lepiej odwiedzać latem niż zimą : )

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany