To jest zdziwieniem dla każdego Polaka przyjeżdżającego do stolicy Ukrainy. Generalnie w jednym zdaniu: jest tutaj o wiele więcej samochodów luksusowych niż w Warszawie. Gdy np. w Polsce poruszają się limuzyny z klasy średniej typu “passat”, “mondeo”, “insygnia” to tutaj w większości przypadków są to samochody o klasę wyższe jak “audi”, “bmw”, “porshe”.

Najwięcej nowych i luksusowych samochodów jest jednak typu terenowego. Dziwić się nie można ponieważ wyjeżdżając poza granice popularnych miast i zjeżdżając z głównych krajowych dróg samochód ma w większości przypadków styczność z totalnym brakiem nawierzchni bądź drogami nie remontowanymi od 10-30 lat

Jeszcze raz nawiązując do tematu – wszystko można spuentować autentycznym zdaniem usłyszanym od taksówkarza

“gdy woziłem osoby z Wielkiej Brytanii a dokładnie z Londynu który jest nazywany centrum biznesowym europy słyszałem często że u nas spotyka się na ulicach Londynu co chwilę lamporgini, maseratti, maybach itp. ale nigdy na ulicach Londynu nie spotkacie 14 jadących pod rząd Land Rowerów, wszystkie w kolorze czarnym z przyciemnianymi szybami i czarnymi felgami”

Tak, miasto Kijów jest jednym z nielicznych miast w Europie gdzie można gołym okiem wywnioskować obecność mafii i niebywałych bogactw które aż tak nie rzucają się w oczy w żadnym innym europejskim kraju.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany