Bardzo krótka recenzja bo jak coś jest słabe to nie warto o tym się rozpisywać:

Każdy chyba liczył i czekał na wywiad zagranicznego dziennikarza (Olivier Ston-a) który będzie miał możliwość rozmawiania z jednym z najpotężniejszych osób na świecie. Nie rzadko się to zdarza że Vladimir Putin udostępnia swój wizerunek i myśli byle komu. Zazwyczaj wszystkie materiały prasowe, wypowiedzi, nagrane video jest przez biuro prasowe Kremla sprawdzane, weryfikowane i dopiero wysyłane w świat…

Film jest dostępny w internecie z angielskim napisami lub w canal+ można go obejrzeć w formie podzielonych 4 odcinków.

Z założenia miał to być wywiad z Putinem – tak również zostało promowane to przedsięwzięcie wideo. W rzeczywistości nie ma tutaj ani minuty z realnej sytuacji, wszystko jest aranżowane, za osobami które dyskutują chodzi świta o liczbie 5 do 15 osób, wszystko jest kamerowane z kilkunastu stron a nawet na niektórych kadrach widać w oddali znanego twórcę propagandy rosyjskiej czyli Dmitrij Pieskowa.

Sam film raczej jest monologiem przedstawionym przez Putina. Wszystkie pytania są przewidywalne, bardzo prosto a przez cały film Olivier Stone nie zadał ŻADNEGO niewygodnego pytania prezydentowi Rosji. Wręcz wygląda to tak że na 1 nieskomplikowane pytanie dziennikarza które można w 5 sekundach zmieścić, Vladimir odpowiada po 20-30 zdań gdzie jego wypowiedź jest poparta wcześniej zrealizowanymi animacjami. Generalnie film kompletna żenada która posłużyła do przedstawienia propagandy Rosyjskiej i usprawiedliwienia ich na ataki na inne kraje (Ukraina, Gruzja, Syria, Oseti Północnej).

Takie numery to nie z kadrowym oficerem KGB. Nie da się pokazać Putina od strony realnej z ludzką twarzą, bo takiego po prostu nie ma.

Naprawdę nie trzeba być wnikliwym obserwatorem montażu i płynnych wypowiedzi Putina bez zająknięcia by wiedzieć że znał pytania i był przygotowany do tego w 100%. Przyznam szczerze że recenzje Polskie na temat tego filmy typu “wybitny prezydent”, “fascynujący film”, “najgłośniejszy wywiad roku” to jakieś kompletnie pomylenie faktów, logiki oraz brak jakiejkolwiek historii o działaniach Vladimira Putina.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany